Olav Skeie Sørensen er fysioterapeut (MNFF) ved NEMUS Lørenskog med bachelor i fysioterapi fra UCC Nordsjælland.
Han har videreutdanning innen idrettsskader, nåling og kneartrose, og leder blant annet treningsgrupper for pasienter med artrose.
Olav behandler et bredt spekter av muskel- og skjelettplager – spesielt knesmerter, nakke-/skuldersmerter, ryggplager og senebetennelser – og tilbyr presis rehabilitering med dry needling og funksjonsøvelser.
Han holder foredrag om artrose og har kveldstimer tirsdager og torsdager.
Utdanning
Bachelor fysioterapi, UCC Nordsjælland
Kurs
Idrettsskader
Nåling
Fordypning og bachelorgrad i kneartrose
GLAD (Godt Liv med Atrose i Danmark) tilsvarer Aktiv A kurs
Interesseområder
Idrettsskader
Knesmerter
Nakke-/skuldersmerter
Ryggsmerter
Senebetennelse
Ankel-/fotsmerter
Annet
Holder foredrag om artrose
Jobber på klinikken alle dager, har kveldstimer tirsdager og torsdager
Olav har mye kunnskaper rundt opptrening og rehabilitering av knesmerter både korsbånd/leddbånd og meniskskader. Han skrev BSc oppgaven sin på knetrening. Han har også ledet treningsgrupper for pasienter med artrose i knær og gir deg gjerne øvelser du kan gjøre hjemme eller på treningssenteret.